III Lubelski Kiermasz Turystyczny, 28-29 kwietnia 2012 r. – plac Zamkowy

lubelska regionalna organizacja turystycznaW dniach 28-29 kwietnia 2012 r. na placu Zamkowym w Lublinie odbył się III Lubelski Kiermasz Turystyczny. Organizatorem imprezy była Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna. Od trzech lat jest to jedna z największych imprez o charakterze turystycznym i promocyjnym w województwie lubelskim.

Podczas imprezy wystawcy mieli możliwość nie tylko zaprezentowania swojej oferty turystycznej, ale także prowadzenia sprzedaży. Dzięki plenerowej formie mieszkańcy miasta, województwa lubelskiego oraz goście zainteresowani turystyką, kulturą i kulinariami naszego Regionu, mogli uczestniczyć w Kiermaszu nieodpłatnie.

Do udziału w III Lubelskim Kiermaszu Turystycznym zaproszono przedstawicieli samorządów oraz branży turystycznej województwa lubelskiego: organizatorów turystyki, biura podróży, lokalne organizacje turystyczne, lokalne grupy działania, stowarzyszenia, uniwersytety, przewoźników oraz lubelskie przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem regionalnych produktów. Udział w Kiermaszu wzięły też regionalne organizacje turystyczne z całej Polski, miasta wojewódzkie oraz miasta i regiony partnerskie Lublina i Lubelszczyzny.

Latające Jarmarki  były odpowiedzialne za stronę techniczną całej imprezy. Tym razem na placu Zamkowym postawiliśmy w sumie 50 (!) drewnianych domków handlowych oraz scenę, na której realizowany był program artystyczny. Zadbaliśmy również o nagłośnienie i obsługę akustyka. Wszystkie domki zostały wyposażone w dostęp do prądu, a stoiska z żywnością w zestawy sanitarne.
Z uwagi na skalę wydarzenia, impreza była dla nas dużym wyzwaniem. Montaż 50 domków trwał prawie całą dobę. Rano jeszcze ostatnie poprawki: ustawienie balonów reklamowych patronów Kiermaszu, scenografia na scenie, rozstawienie namiotów organizatorów i mnóstwo innych szczegółów. Potem jeszcze rozmieszczenie wystawców na stoiskach i można było rozpocząć imprezę. Tym razem na szczęście pogoda i publiczność dopisała :)

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna ma apetyty na więcej – w przyszłym roku Kiermasz ma być co najmniej dwa razy większy! Chętnych do udziału podobno nie brakuje, więc czemu nie? Czas rozpocząć budowę kolejnych domków….

 

 

Tagi