DRUGI BRZEG – 28-29 lipca 2012r. Zamek w Janowcu, koncert zespołu Raz Dwa Trzy

W dniach 28-29 lipca 2012 r. na zamku w Janowcu odbędzie się wydarzenie pn. „Drugi Brzeg”. Organizatorem imprezy jest marka Latające Jarmarki przy współpracy z gminą Janowiec, Muzeum Nadwiślańskim oraz Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną. Do udziału w realizacji projektu zaproszone zostało również Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe oraz firma Dwa Żywioły. Zaangażowanie do współpracy środowisk związanych z tematyką sportu i rekreacji, ma na celu dotarcie z ofertą do różnych grup społecznych i wiekowych oraz prezentację możliwości, jakie daje Janowiec i jego okolice. Główną ideą wydarzenia „Drugi Brzeg”” jest promowanie Janowca, wykorzystując jego naturalny potencjał.

 

Imprezie będzie towarzyszył Jarmark turystyczno-regionalny, z udziałem miast i gmin regionu lubelskiego oraz miast partnerskich Lublina i Lubelszczyzny, a także regionalnych organizacji turystycznych z całej Polski. Nie zabraknie też lokalnych producentów z ofertą produktów regionalnych i rękodzieła. Jarmark będzie okazją do prezentacji turystycznych walorów i smaków naszego regionu.

W ramach imprezy odbędzie się wyścig o puchar ministra Sportu i Turystyki – Joanny Muchy. Będzie to tzw. Triplon, łączący rywalizację na kajakach (spływ Wisłą), rowerach i biegiem. Dodatkową atrakcją będą planowane pokazy paralotniarzy, którzy przy dobrej pogodzie wystartują ze skarpy w okolicach zamku w Janowcu. Będzie to widowiskowe wydarzenie, które z pewnością przyciągnie dużą publiczność. Wieczorem zaprosimy gości do parku przed zamkiem na wspólną biesiadę z potańcówką „na dechach”, z udziałem kapel folkowych.

W niedzielę przewidziano atrakcja dla smakoszy –  I Nadwiślańskie Święto Pstrąga,
z pokazami kulinarnymi, degustacjami oraz konkursami dla wszystkich chętnych.
Gwiazdą imprezy będzie zespół Raz Dwa Trzy, który w niedzielę wieczorem zagra koncert
na dziedzińcu zamku.

Różnorodny charakter atrakcji oraz organizacje zaproszone do współpracy przy projekcie, mają za zadanie kreację wydarzenia o szerokiej skali oddziaływania. Program imprezy skupia w sobie wiele elementów, które w bardzo różny i ciekawy sposób umożliwią prezentację
i promocję Janowca, a także całego regionu lubelskiego. Promowanie Janowca jest próbą zainteresowania turystów, którzy często kończą swoją podróż w Kazimierzu Dolnym. Drugi Brzeg jest zaproszeniem do poznania nowego atrakcyjnego miejsca, które warto odkryć.

Impreza „Drugi Brzeg” będzie miała charakter cykliczny – chcielibyśmy, żeby tegoroczna edycja miała kontynuację w kolejnych latach.

 

Promocja wydarzenia planowana jest na rynku lokalnym oraz w Warszawie. Dystrybucja plakatów i ulotek odbędzie się w: Lublinie, Puławach, Kazimierzu Dolnym, Radomiu
oraz w Warszawie. Reklama pojawi się również z wykorzystaniem ekspozytorów zlokalizowanych przy szlakach komunikacyjnych w Lublinie i Kazimierzu Dolnym. Dodatkowo promocja w prasie – bezpłatny miesięcznik Lajf dystrybuowany w Lublinie i okolicach
oraz media: Program Trzeci Polskiego Radia, Radio Lublin, Radio Eska, Radio Wawa, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, gazeta.pl, TVP Lublin. Działania promocyjne obejmą również internet z wykorzystaniem portali branżowych oraz społecznościowych.

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

 

Sobota 28 lipca 2012 r.

10.00 – Jarmark turystyczno-regionalny (park przed zamkiem)

12.00 – 14.00 – Wyścig o puchar ministra Sportu i Turystyki Joanny Muchy (Wisła – kajaki, Janowiec – rowery, zamek – bieg)

16.00 – 18.00 – Pokazy paralotniarzy (skarpa w okolicach zamku)*

19.00-24.00 – Biesiada i potańcówka „na dechach” (park przed zamkiem)

* uwarunkowany pogodą

 

Niedziela 29 lipca 2012 r.

10.00 – Jarmark turystyczno-regionalny (park przed zamkiem)

12.00-16.00 – I Nadwiślańskie Święto Pstrąga (park przed zamkiem)

18.00 – 20.00 – Koncert zespołu Raz Dwa Trzy (dziedziniec zamku)

 

http://drugi-brzeg.pl/

Tagi