XIV Lubelskie Święto Chleba – 9.09.2012r.

organizacja imprez plenerowej święto chlebaIV Ogólnopolskie Święto Chleba to wielkie wyróżnienie – nie tylko dla piekarzy z koła Region Lubelszczyzna , ale także dla całego środowiska rzemieślniczego zrzeszonego w Cechu Rzemiosł Spożywczych oraz innych cechach przy Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie. Święto Chleba było doskonałą okazją do promocji Lublina i Lubelszczyzny.

Swój udział potwierdziło kilkudziesięciu wystawców z branży piekarniczej z regionu, z Polski i z zagranicy. Impreza po raz pierwszy nie ograniczała się do kilkugodzinnego wydarzenia, a była sumą wielu inicjatyw, które będą miały swój finał 9 września, na Placu Zamkowym i w wydzielonych miejscach Starego Miasta w Lublinie.

Program imprezy: ŚWIĘTO CHLEBA NA LUBELSZCZYŹNIE

Ogólnopolskie Święto Chleba 2012 i XIV Lubelskie Święto Chleba Pod hasłem „Świat Jak Kromka Chleba”

Miejsce: Katedra Lubelska, Stare Miasto, Plac Zamkowy

Czas: godz. 9.30 – 21

9.30 – Spotkanie gości i delegacji oficjalnych na Placu Katedralnym

10 – 11.30 Msza św. w Katedrze Lubelskiej, celebrowana przez jednego z biskupów lubelskich

11.30 – 12.00 Uroczysty przemarsz wszystkich delegacji przez Stare Miasto na Plac Zamkowy

12.00 12.45 Oficjalne otwarcie imprezy, przemówienia przedstawicieli władz lokalnych, centralnych oraz zaproszonych gości – Scena Główna (Plac Zamkowy).

13.00 – 17.00 Występy zespołów muzycznych i tanecznych (orkiestry dęte, zespoły dziecięce, zespoły ludowe) – Scena Główna

11.30 – 21.00 Prezentacja oferty zaproszonych piekarni i cukierni (z Lubelszczyzny, z Polski i z zagranicy), możliwość degustacji i zakupu produktów.

11.30 – 17.30 – Strefa Radości – animacja dla dzieci i młodzieży na scenie pomocniczej

15.00 – 15.30 Konkurs dla dzieci i młodzieży w tym konkurs na najładniejsze figurki z ciasta, tworzone pod okiem wicemistrza świata w piekarstwie artystycznym, Wiesława Kuci z Lublina

13.30 – 17.30 Strefa Profi – druga scena pomocnicza

Pokazy piekarnicze i cukiernicze

Konkursy dla piekarzy i cukierników (i nie tylko)

Najpiękniejszy Chleb Okolicznościowy
Najlepszy Cebularz Lubelski
Najładniejszy Korowaj
Najładniejsze Stoisko Święta Chleba – nagroda publiczności
Super Piekarz 2012 – dla najlepszych czeladników piekarskich – zawody w formowania pieczywa
Najbardziej Uwodzący Tort Okolicznościowy

Starcie Tytanów – Pojedynek władz Marszałka Województwa Lubelskiego z Prezydentem Miasta Lublina w formowaniu plecionek z ciasta maślanego

16.10 – 16.30 Ogłoszenie wyników konkursów artystycznych dla dzieci i młodzieży przeprowadzonych w lubelskich szkołach, przedszkolach i placówkach prowadzących programy wakacyjne Wręczenie nagród laureatom na scenie głównej.

17.30 Ustanowienie rekordu na największy cebularz lubelski na świecie. Uroczysta prezentacja rekordowego wypieku na scenie głównej, połączona z degustacją – cebularz zostanie podzielony i rozdany publiczności.

Wielki muzyczny finał – około godz. 18.30:

Los Bomberos – wulkan przebojów Latino i flamenco

Tomek Dolski – żywiołowy, młody skrzypek, który nie boi się łączyć klasycznych dźwięków z aranżacjami disco, pop i rockowymi brzmieniami

Uroczysty finał i oficjalne zakończenie imprezy – około godz. 20.30

Jako after-party – zapraszamy na koncert Czesława Mozila, który wystąpi „po sąsiedzku” na finał Europejskiego Festiwalu Smaku (scena na Placu Po Farze)

Tagi