Konkurs kulinarny Lubelskie Smaki – 6-7.09.2013r.

konkurs kulinarny lubelskie smaki pokazyOryginalne potrawy z regionu, przygotowane przez profesjonalistów – zawodowych kucharzy oraz adeptów kulinarnej sztuki ze szkół gastronomicznych, były oceniane w konkursie „Lubelskie Smaki”. 10ta edycja konkursu, znanego wcześniej jako „Smaki Lubelszczyzny”, odbyła się w dniach 6 i 7 września 2013 r., na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.

Rywalizacja miała charakter publicznej prezentacji, a dzięki lokalizacji na Zamku Lubelskim mógł ją śledzić każdy zainteresowany. Warto podkreślić, że konkurs ma ciekawy program imprez towarzyszących o charakterze kulinarnym, kulturalnym i promocyjnym, m.in. mistrzowskie pokazy i szkolenia dla uczestników oraz dla publiczności.

Organizatorem konkursu „Lubelskie Smaki”, który w tym roku przebiega pod hasłem „Renesans kulinarny”, był Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Natomiast doradcami merytorycznymi konkursu są: Stowarzyszenie Euro-Toques Polska oraz Willa Win Sp. z o.o. z Lublina. Powyższe wydarzenie ma popularyzować tradycyjną kuchnię Regionu Lubelskiego, uznawaną przez znawców za jedną z najbardziej oryginalnych i najsmaczniejszych w kraju.

Uczestnicy konkursu przygotowali potrawy na bazie produktów charakterystycznych dla naszego regionu (m.in. kasza, jaja, gęsina, jagnięcina, owoce leśne, śmietana, ser żółty). Jakość, smak potraw i kreatywność kucharzy oceniało profesjonalne międzynarodowe jury złożone z szefów kuchni.

Dodatkową atrakcją był bieg kelnerów sprzed Trybunału Koronnego, przez stare miasto na zamek Lubelski gdzie oceniano ich za czas i ilość doniesionych kieliszków.

Podczas wydarzenia zapewnialiśmy: infrastrukturę, obsługę techniczną i zabezpieczenie biegu kelnerskiego.

 

Tagi