Lubelski Kiermasz Wielkanocny – 29.03-3.04.2015r.

honorowy patronat marszałka lubelskieW wiosennym nastroju zapraszamy na Lubelski Kiermasz Wielkanocny. Już w najbliższą niedzielę (29 marca) na lubelskim deptaku będzie można znaleźć nasze stoiska z szeroką ofertą produktów regionalnych i rękodzieła.

Tym razem przygotowaliśmy istny tygiel smaków: polecamy pyszne wędliny z Podlasia, Roztocza oraz z domowej wędzarni, a także chleby i kołacze pieczone na liściu chrzanu, swojskie miody, razową szarlotkę, strucle,  makowce, wyroby litewskie, piróg biłgorajski, gryczaki, sery zagrodowe, a nawet ręcznie robione lizaki. Wielkanocny charakter podkreślą stoiska twórców ludowych i rękodzielników, z ofertą pisanek na jajach kurzych,
gęsich, a nawet strusich, serwetek, baranków i świątecznych stroików. Będą też drewniane zabawki, lawendowe dekoracje do domu i wyroby z kamieni naturalnych. Udział w Kiermaszu zapowiedzieli również goście z Ukrainy, którzy zaprezentują unikatowe rękodzieło.

Kiermasz będzie trwał od niedzieli (29 marca) do piątku (3 kwietnia) na lubelskim deptaku, w okolicach Ratusza, w godzinach 10.00-18.00.

Serdecznie zapraszamy!

Tagi