Festiwal Edukacyjno-Promocyjny Kwaszeniaki i Kiszeniaki – 5.12.2015r. – Krzczonów

Festiwal Edukacyjno-Promocyjny Kwaszeniaki i KiszeniakiZapraszamy do Krzczonowa (p. lubelski) na FESTIWAL EDUKACYJNO-PROMOCYJNY KWASZENIAKI i KISZENIAKI w dniu 5.12.2015r.

Organizatorzy Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie przygotował wiele atrakcji m.in. będzie prowadzone całodzienne widowisko z kwaszeniem i kiszeniem różnych produktów, jak również pokazy kulinarne przeprowadzone przez lubelskich kucharzy, zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży,szkolenie z zakresu podstawowych zasad sanitarnych, potrzebnych przy realizacji kiermaszy i wystaw.
Ponadto konkursy m.in.
-najlepszy produkt własnoręcznie kiszony, najlepszy produkt w kategorii produktu tradycyjnego –wypiek z użyciem surowców kwaszonych, np. kulebiak, Piróg z kwaszonymi jabłkami, gruszkami itp. oraz najładniejsze stoisko – prezentacja całego asortymentu produktów.

Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu i zaprasza do wspólnego wyjazdu i współpracy wszystkie organizacje i producentów produktów lokalnych z terenu powiatu kraśnickiego. Informacje pod nr telefonu 668 881 103.

Tagi