REALIZACJE 2013

W roku 2013 zrealizowaliśmy łącznie 47 imprez. Byliśmy obecni w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. Poniżej przedstawiamy wybrane realizacje:

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W ZAMOŚCIU – 20-22 grudnia – Galeria Twierdza

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W ZAMOŚCIUZorganizowaliśmy przedświąteczne zakupy na kiermaszu w Galerii Twierdza w Zamościu w dniach 20-22 grudnia 2013r. Zaproponowaliśmy duży wybór rękodzieła – biżuteria, świąteczne stroiki, rzeźby itp., a także stoiska z pysznościami – ciasta, wędliny, chleby, piwa regionalne, piróg biłgorajski i wiele innych.

W trakcie imprezy odbywał się także koncert kolęd w wykonaniu zespołu Skaldowie.
więcej

 

LUBELSKI KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 17-20 grudnia 2013r.

LUBELSKI KIERMASZ BOŻONARODZENIOWYZapraszamy wszystkich smakoszy regionalnych przysmaków i amatorów ręcznych dzieł sztuki na Plac Łokietka i deptak na Krakowskim Przedmieściu. Specjalnie dla mieszkańców Lublina i wszystkich odwiedzających nasze miasto gości, stworzymy prawdziwy świąteczny jarmark na świeżym powietrzu – z żywymi choinkami, świątecznymi dekoracjami, pysznym jedzeniem i pomysłami na oryginalne prezenty. Czekamy na Was od wtorku do piątku, w godzinach 10-18. Do zobaczenia!
więcej

 

Świąteczny Kiermasz Regionalny w CH Plaza – 19-23.12.2013r.

>Świąteczny Kiermasz Regionalny w CH PlazaZapraszamy w dniach 19-23 grudnia do CH Plaza w Lublinie, na specjalne świąteczne wydanie kiermaszu regionalnego. Będzie duży wybór naturalnych produktów na świąteczny stół – ekologiczne wędliny z Roztocza i z Podlasia, pyszne ciasta, w tym ciężki od maku makowiec z Ejszeryszek i trochę smaków świata – włoskie sery i oliwy, wina z różnych kontynentów, jadalne kasztany. Dla tych, co nie lubą lepić polecam pierogi z Lubelskiej Spiżarki – niespotykane połączenia smaków w oryginalnych farszach (np. meksykańskie!), ale też tradycyjne z grzybami i kapustą. Ślinka leci?
więcej

 

EkoBrama – jarmark przy Giełdzie Staroci w Lublinie – co miesiąc

Konkurs kulinarny Lubelskie SmakiZapraszam Państwa do udziału w comiesięcznym jarmarku pn. EkoBrama, który odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca, przed Bramą Krakowską w Lublinie, w godzinach 8.00-17.00. Jarmark towarzyszy Giełdzie Staroci, która w każdą ostatnią niedzielę miesiąca gości na Starym Mieście.

EkoBrama obejmuje 6 domków wystawienniczych z ofertą produktów regionalnych (miody, wędliny, sery, chleby, ciasta, oscypki).
więcej

 

Otwarcie piekarni EUROPIEK w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublinie – 6.12.2013r.

Konkurs kulinarny Lubelskie SmakiW ramach otwarcia nowej piekarni EUROPIEK w Lublinie – specjalna strefa ekonomiczna odpowiadaliśmy za technikę estradową:
- podest sceniczny 18m, wraz z ramką sceniczną i oświetleniem
- oprawę oświetleniową sali bankietowej
- ogrzewanie hali produkcyjnej przerobionej na bankietową – 400m i 20 m wysokości
- oprawę oświetleniowa linii produkcyjnej
więcej

 

JARMARK ŚWIĄTECZNY W POLECZKI BUSINESS PARK – 5-6.12.2013r.

Konkurs kulinarny Lubelskie SmakiJarmark Świąteczny przygotowany na zlecenie Klienta. Udało nam się stworzyć prawdziwą świąteczną atmosferę i klimat bożonarodzeniowego jarmarku. Były kolorowe stoiska z ofertą produktów regionalnych i rękodziełem. Na gości czekał gorący grzaniec przygotowany przez restaurację Koncertowa z Lublina, oczywiście na bazie naszej lokalnej Perły Miodowej :) Do tego świąteczne rogaliki wg przepisu prosto z Austrii. Atmosferę podkręcał Mikołaj i świąteczne dźwięki w tle. Dziękujemy wszystkim wystawcom, którzy z nami byli – bez Was kiermasz nie miałby tego klimatu :) Jedynie 5-metrowa żywa choinka nie dała rady i po pierwszym dniu uległa sile huraganu… Ksawery położył ją razem z 300-kilowym stojakiem.
więcej

 

Zamojski Kiermasz Regionalny w Galerii Handlowej Twierdza i Festiwal Kultury Ukraińskiej – 8-10 listopada 2013r.

Konkurs kulinarny Lubelskie Smaki W organizowanym przez nas kiermaszu, który odbył się w dniach 8-10 listopada br., w galerii handlowej Twierdza w Zamościu wzięło udział 30 wystawców. Kiermasz towarzyszył imprezie pn. „Festiwal kultury ukraińskiej”, podczas której odbywały się warsztaty rękodzieła – ukraińskie lalki motanki, pokazy kulinarne z degustacjami tradycyjnych potraw kuchni ukraińskiej oraz występy artystyczne zespołów ludowych z Przemyśla na scenie.
więcej

Otwarcie Centrum Kultury w Lublinie 20.09.2013r.

Otwarcie Centrum Kultury w LublinieW inauguracji otwarcia Centrum Kultury wzięła udział Pierwsza Dama RP, Anna Komorowska ,a także Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. Głównym wydarzeniem wieczoru był koncert Tie Break z Michałem Urbaniakiem, a także zwiedzanie wyremontowanego budynku z nowo otwartymi wystawami. W ramach otwarcia Centrum Kultury przy ul. Peowiaków w Lublinie zapewnialiśmy 200 krzeseł w jednolitym czarnym kolorze na potrzeby otwarcia imprezy wraz z transportem, montażem i demontażem.
więcej

 

 

Festiwal Partnerstwa Miast we Lwowie – 14-15.09.2013r.

Festiwal Partnerstwa Miast we LwowieW dniach 14-15.09.2013 r. na scenie letniej ustawionej na Rynku lwowskiej starówki wystąpiły zespoły polskie reprezentujące polskie miasta i województwa partnerskie Lwowa i obwodu lwowskiego, a także zespoły ukraińskie ze Lwowa. Swoje wizytówki kulturalne zaprezentowali m.in. Kraków, Lublin, Przemyśl, Wrocław oraz województwa lubelskie, małopolskie, podkarpackie, śląskie i warmińsko-mazurskie.

W ramach II festiwalu Partnerstwa miast odpowiadaliśmy za realizację stoiska województwa lubelskiego – projekt fotografii na żywo.
więcej

XV Lubelskie Święto Chleba – 8.09.2013r.

XV Lubelskie Święto ChlebaXV Lubelskie Święto Chleba odbyło się w gościnnych plenerach skansenu Muzeum Wsi Lubelskiej. Większość stoisk i atrakcji został umieszczona na terenie nowej ekspozycji pt. „Miasteczko Prowincjonalne”. W tych przestrzeniach, nawiązujących do tradycji, bardzo ważnej dla lubelskich rzemieślników piekarstwa, chleb, bułeczki, rogale i słynne lubelskie cebularze nabiorą podwójnie dobrego smaku.
więcej

 

 

Konkurs kulinarny Lubelskie Smaki – 6-7.09.2013r.

Konkurs kulinarny Lubelskie SmakiOryginalne potrawy z regionu, przygotowane przez profesjonalistów – zawodowych kucharzy oraz adeptów kulinarnej sztuki ze szkół gastronomicznych, były oceniane w konkursie „Lubelskie Smaki”. 10ta edycja konkursu, znanego wcześniej jako „Smaki Lubelszczyzny”, odbyła się w dniach 6 i 7 września 2013 r., na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Rywalizacja miała charakter publicznej prezentacji, a dzięki lokalizacji na Zamku Lubelskim mógł ją śledzić każdy zainteresowany. Warto podkreślić, że konkurs ma ciekawy program imprez towarzyszących o charakterze kulinarnym, kulturalnym i promocyjnym, m.in. mistrzowskie pokazy i szkolenia dla uczestników oraz dla publiczności.
więcej

 

Europejski Festiwal Smaku 5-8.09.2013r.

Europejski Festiwal Smaku w LubliniePodczas 5tej jubileuszowej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku, która odbyła się w Lublinie na Starym Mieście w dniach 5-8 września 2013 odpowiadaliśmy za:
- wynajem, transport, montaż i demontaż infrastruktury wystawowej – drewniane domki handlowe na Jarmarku św. Jacka
- zapewnienie trzech przyłączy prądu – scena na Placu po Farze 120KvA, Jarmark św. Jacka 40KvA, błonia 60 KvA
- obsługa elektryka podczas całej imprezy
- wynajem i rozprowadzanie kabli siłowych: 5x35m do sceny – 70 metrów, ok. 500m kabli siłowych 5x4mm do domków handlowych, wynajem najazdów kablowych
więcej

 

Jarmark Jagielloński w Lublinie – 14-17.08.2013r.

Jarmark Jagielloński w LublinieJarmark Jagielloński to Sztuka i rzemiosło tradycyjne reprezentowane przez twórców ludowych z Polski, Ukrainy, Białorusi, Słowacji i Litwy, koncerty muzyki tradycyjnej i inspirującej się nią muzyki folkowej, warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych, wystawy, pokazy, a wszystko na uliczkach Starego Miasta w Lublinie, gdzie mury kamienic niejedną historię zasłyszały, niejedną kryją legendę i tajemnicę, a wszystko obserwuje złoty kogucik z Wieży Trynitarskiej.
więcej

 

Planeta Lublin – Lwów – Brześć – 29.06.2013r.

planeta lublin brześć LwówPlaneta Lublin – Lwów – Brześć obejmowała trzy wydarzenia kulturalne w trzech miastach i trzech krajach – Polska, Białoruś i Ukraina. Odpowiadaliśmy za obsługę techniczną zaplecza dla artystów , warsztatowiczów i sprzedawców na kiermaszach. Stawialiśmy namioty szybko rozkładalne, zapewnialiśmy prąd, catering i transport sprzętu.
Terminy wydarzeń:
Lublin – Polska – 29.06.2013
Brześć – Białoruś – 27.07.2013
Lwów – Ukraina – 24.08.2013
więcej

 

Festiwal kapel i śpiewaków ludowych w Kazimierzu Dolnym jarmark produktów regionalnych – 27-30 czerwca 2013r.

Magiczny ogródPodczas Festiwalu kapel i śpiewaków ludowych w Kazimierzu Dolnym zapewniliśmy infrastrukturę wystawienniczą w postaci 16 drewnianych domków handlowych. Podczas trzydniowej imprezy prezentowali się w nich twórcy ludowi ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych, a także można było skosztować regionalnych przysmaków – wędliny, sery, pierogi, kwas chlebowy, ciasta, pieczywo czy przyprawy.W ramach zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury zapewniliśmy prąd, najazdy kablowe i zabezpieczyliśmy domki w gaśnice.

więcej

 

Warsztaty pn. „Magiczny ogród” w CH Plaza – 22 czerwca 2013r.

Magiczny ogródWarsztaty pn. „Magiczny ogród” odbyły się w sobotę 22 czerwca w Centrum Handlowym Plaza w Lublinie przy ul. Lipowej. Zapewniliśmy podczas imprezy podest sceniczny i nagłośnienie, prowadzących imprezę i konferansjera, obsługę techniczną i materiały do warsztatów.

Warsztaty z kwiatami w roli głównej poprowadzili doświadczeni floryści – Magda i Darek Rutkowscy – członkowie Stowarzyszenia Florystów Polskich, promującego florystykę i kulturę wręczania kwiatów.

więcej

 

Lubelski Kiermasz Regionalny w CH Plaza – 29 maja 2013r.

NOC KULTURY W LUBLINIEZorganizowaliśmy Lubelskie Kiermasze Regionalne, które będziemy organizować w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Plaza w centrum Lublina.

Na parterze galerii prezentujemy 16 stoisk -producentów produktów regionalnych oraz twórców ludowych i rękodzielników.

Planujemy łącznie 5 kiermaszów , obejmujących terminy do końca 2013 roku.

więcej

 

NOC KULTURY W LUBLINIE – 8.06.2013r.

NOC KULTURY W LUBLINIEW ramach lubelskiej Nocy Kultury byliśmy odpowiedzialni za obsługę techniczną 26 wydarzeń od Mostu Kultury, poprzez Zamek Lubelski, Stare miasto z Placem po Farze, Trybunałem, Placem Rybnym, poprzez Plac Łokietka aż do Placu Litewskiego.

Zamek Lubelski – wynajem i rozstawienie 100 krzeseł na koncert, przygotowanie garderób wraz z prądem ,wodą i cateringiem – soki, herbata, kawa, a także rozstawienie namiotów przed wejściem na zamek i balonów reklamowych wraz z zapewnieniem przyłączy prądu.

więcej

 

III PARADA ROWEROWA Lublin-Nałęczów – 25.05.2013r.

III PARADA ROWEROWA Lublin-NałęczówIII PARADA ROWEROWA Lublin-Nałęczów – rodzinna impreza rekreacyjno-turystyczna promująca szlaki rowerowe Lubelszczyzny oraz walory turystyczne województwa lubelskiego.

Na imprezie odpowiedzialni byliśmy za nagłośnienie eventu na Placu Łokietka w Lublinie – głośniki, mikrofony.

więcej

 

EkoBrama – kiermasz produktów regionalnych przy Giełdzie Staroci w Lublinie – ostatnia niedziela każdego miesiąca

koncert zespołu Kapela ze wsi WarszawaJarmark pn. EkoBrama, odbywa się co miesiąc przed Bramą Krakowską w Lublinie, w godzinach 8.00-17.00.Kiermasz produktów regionalnych towarzyszy Lubelskiej Giełdzie Staroci, która gości na Starym Mieście. EkoBrama obejmuje 6 domków handlowych / wystawienniczych z ofertą produktów regionalnych (miody, wędliny, sery, pieczywo, ciasta …).

Popularność Giełdy Staroci zapewnia klientów również naszym Wystawcom. Planujemy kontynuować projekt przez cały sezon.

więcej

 

IV Lubelski Kiermasz Turystyczny + koncert zespołu Kapela ze wsi Warszawa – 26-28 maja 2013 r.

koncert zespołu Kapela ze wsi WarszawaIV Lubelski Kiermasz Turystyczny organizowany przez Lubelska Regionalną Organizację Turystyczną odbył się w dniach 26-28 kwietnia 2013 r. na Starym Mieście w Lublinie.

Obsługiwaliśmy jedną z największych imprez o charakterze turystycznym i promocyjnym w województwie lubelskim.

W piątek 26-go kwietnia na Placu po Farze wystąpił na scenie zespół Kapela ze wsi Warszawa.

więcej

 

WIELKANOCNE TRADYCJE”W CENTRUM HANDOWO-ROZRYWKOWYM PLAZA W LUBLINIE – 21-24 kwietnia 2013 r.

W dniach 21-24 br. marca w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Plaza w Lublinie, zorganizowaliśmy Lubelski Kiermasz Wielkanocny z ofertą produktów regionalnych (ekologiczne wędliny, sery podpuszczkowe, wiejskie chleby na zakwasie, miody z własnej pasieki, makowce, sękacze i wiele innych) oraz świątecznego rękodzieła (palmy, pisanki, stroiki..).

więcej

 

Tagi